Hiper-Bütünleşik Sistemler (HCI),  Yeni nesil server-storage ve network katmanlarını bir araya getirerek yönetim kolaylığı, esneklik ve maliyet avantajı sağlayan IT altyapı sistemlerdir.

 Veri merkezinizde yönetmeniz gereken sunucu, veri depolama, yedekleme, sanallaştırma, ağ gibi katmanları tek bir yapı üzerine toplayıp yönetilmesi ve rapolamasını sağlayan sistemelerdir.  

​Hiper-bütünleşik altyapı (Hyper-converged Infrastructure, HCI), geleneksel donanım tabanlı sistemlerin tüm katmanlarını sanallaştıran, yazılım tabanlı bir alt yapıdır. HCI, sanallaştırılmış CPU, sanal yazılım tabanlı depolama(VSAN) ve sanallaştırılmış yazılım tabanlı ağ(software-defined networking) içermektedir. Kısaca Hiper-bütünleşik altyapılar, sunucu, veri depolama ve ağ katmanlarını x86 platformları kullanarak birleştirir ve sanallaştırır. 

Geleneksel mimariye göre en büyük avantajları sistemi tek bir noktadan yönetilmesidir. Geleneksel mimaride  her katman için ayrı bir arayüz bulunmakta ve sistemi farklı farklı arayüzlerden yönetilmektedir.
Bu sayede hem mevcut veri merkeziniz, hem felaket kurtarma merkeziniz, hem de iş sürekliliği çözümünüz tek bir ürün sayesinde hayata geçebilmektedir.​
Hiper Bütünleşik Altyapı Çözümlerin Avantajları

Yüksek Performans

Flash destekli mimari sayesinde yüksek performans ve yüksek hız.

Esnek

Yatayda ve dikeyde altyapınızı genişletme imkanları ile esnek mimari.

Basit

Birbirinden bağımsız server, storage ve network katmanları yerine basit sade bir mimari.

Güvenilir

Yedekli ve kendi kendini onaran teknolojik altyapısı ile güvenilir mimari.

Verimli

Block seviyesinde tekilleştirme ve sıkıştırma teknolojileri ile verimli kapasite kullanımı.

Yönetim Kolaylığı

Tek ekrandan storage, network ve compute arayüzünü yönetme imkanı.

 

Hiper-bütünleşik altyapı çözümümüz ile bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.​​


Telif Hakkı © 2021 DOST .Tüm Hakları Saklıdır.