Video Konferans, farklı lokasyonlar da bulunan kişilerin sesli ve görüntülü olarak aynı iletişim sistemi üzerinden eş zamanlı görüşebilmesini sağlayan sistemdir. Bu sistemler sayesinde fiziksel olarak bir araya gelmeden toplantılarınızı yapabilir, dokümanlarınız paylaşabilir ve canlı bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kamera , mikrofon, hoparlör ve ekrandan oluşan donanım cihazları üzerinden, uygun bir video konferans yazılımı ile görüşmeler gerçekleştirilir. İhtiyaçlar doğrultusunda seçilecek cihazlar ve güçlü internet altyapısı görüşmelerin kalitesinde önemli rol oynamaktadır.

 Video konferans uygulamaları devlet kurumlarından ,eğitime, finansa, üretimden sağlık sektörüne kadar uzanan , hayatın bütün dalların da kullanımı ve  yaygınlığını artırmaktadır.

Bunun en temel sebepleri arasında sürekli artan seyahat masrafları gösterilebilir. İyi tasarlanmış ve verimli bir şekilde kullanılan video konferans sistemleri bu masrafların azımsanamayacak bir şekilde azalmasına destek olmaktadır.

Kurumsal müşterilerdeki iletişime bakışın bu denli değişmekte olduğu piyasada, Video Konferans ürünlerinde de hızlı bir şekilde değiştiğini söylemek mümkün. 

DOST ,Yüksek çözünürlüklü, yüksek video kalitesini düşük bant genişliğinde aktarılmasına yönelik çözümler sunarken, buna yeni nesil tümleşik iletişim çözümleri ile masaüstü kullanıcıları ve mobil kullanıcıların da dahil olduğu konferans çözümlerini eklemektedir. Tüm bu çözümlerde ölçeklenebilirlik ve farklı cihazları desteklemek ön plana çıkmaktadır. Sonuç olarak, işletmeler gelişmekte olan bu konferans çözümlerini benimseme esnekliği gösterirken, standartlara dayalı konferans çözümleri mevcut yatırımı destekleyecek ve koruyacak bir çözüm talep ediyorlar.

  • Oda Tipi ürünler

  • Salon Tipi ürünler

  • Masaüstü ve Kişisel ürünler


Telif Hakkı © 2021 DOST .Tüm Hakları Saklıdır.